Olej z łososia jako suplement diety psów i kotów

Olej z łososia jest niezwykle wartościowym produktem, który na pewno warto codziennie podawać psom i kotom na różnych etapach ich życia. Jego najcenniejszymi składnikami są przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 (EPA i DHA). Wyniki badań naukowych sugerują możliwe działanie przeciwnowotworowe tych niezwykłych związków organicznych, a także ich wpływ na spowalnianie procesów starzenia się komórek. Ponadto regularne spożywanie kwasów omega wyraźnie zmniejsza ryzyko zawału serca i reguluje poziom cholesterolu we krwi. Opiekunów zwierząt cierpiących na dysplazję szczególnie zainteresuje fakt, że olej z łososia łagodzi objawy zwyrodnienia stawów, jak również chorób reumatoidalnych o podłożu autoimmunologicznym. To jeszcze nie koniec dobroczynnych właściwości oleju z łososia! Jedną z najważniejszych korzyści dla zdrowia pupili, jakie niesie ze sobą przyjmowanie omawianego suplementu jest wzmocnienie naturalnej odporności organizmu na infekcje, hamowanie stanów zapalnych, przyspieszenie gojenia się ran, łagodzenie alergii, poprawa pracy mózgu (głównie funkcji poznawczych) i wreszcie – pozytywny wpływ na skórę i wygląd sierści naszych zwierząt.

dziki łosoś
tłuszcz łososia to prawdziwa skarbnica zdrowia

Przybliżone dawkowanie określone jest na opakowaniu danego produktu. Zalecana objętość oleju z łososia, jaką należy dziennie podawać psu lub kotu to mniej więcej 2 ml na każde 5 kg masy ciała zwierzęcia. Nie należy przekraczać tej ilości – w myśl zasady: co za dużo, to niezdrowo. Nadmiar kwasów tłuszczowych nie jest wskazany zwłaszcza dla pupili cierpiących na zaawansowaną cukrzycę i niektóre choroby krążenia. W razie wątpliwości lepiej poradzić się lekarza weterynarii. U zdrowych czworonogów jednorazowe przedawkowanie oleju z łososia zwykle kończy się najwyżej lekkim rozwolnieniem. Można powiedzieć, że ten suplement jest bezpiecznym i łagodnie działającym środkiem o szerokim działaniu prozdrowotnym. Co równie ważne – większość czworonogów wręcz uwielbia smak i zapach oleju z łososia!

mięso łososia
mięso i tłuszcz łososia są pyszne i zdrowe

W naszym internetowym sklepie zoologicznym benkoda.pl oferujemy markowe oleje z łososia różnych producentów – wszystkie wysokiej jakości, a przy tym w konkurencyjnych cenach.

oleje z łososiaSłużymy pomocą w wyborze i zapraszamy na udane zakupy!

Pozdrawiamy ciepło,
zespół benkoda.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jedna myśl nt. „Olej z łososia jako suplement diety psów i kotów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*