Mięso jako składnik suchych karm dla psów i kotów

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem psa lub kota, to na pewno wiesz jak ważne jest prawidłowe żywienie Twojego pupilka. W tym artykule poruszymy temat suchych karm, a skupimy się tylko na ich jednym, ale niezmiernie ważnym składniku, jakim jest właśnie mięso.

Mięsko jest najważniejszym komponentem suchych karm dla psów i pokarmów dla kotów. Z drugiej strony, w produkcji stanowi ono najbardziej kosztowny komponent. Stąd w najtańszych karmach ilość mięsa jest najczęściej niewielka 🙁 Ogólnie można powiedzieć, że w gorszych jakościowo karmach większą część ogólnego białka stanowi białko pochodzenia roślinnego, które uważa się za mniej wartościowe dla psów i kotów niż białko pochodzenia zwierzęcego. Właśnie dlatego naprawdę dobra karma nigdy nie będzie tą najtańszą…

Wybór artykułów na rynku zoologicznym jest bardzo duży. My szczególnie polecamy zdrową, pełnowartościową i wysoce strawną karmę, której stosowanie pozwala uniknąć zarówno wszelkiego rodzaju nadmiaru, jak i niedoboru składników odżywczych. Do takich karm należą produkty Mastery dla psów oraz pokarmy tej samej firmy dla kotów.

W przypadku karm bytowych dla zdrowych pupili mięso powinno posiadać znaczny udział w procentowym składzie produktu. Tylko specjalistyczne karmy – diety weterynaryjne, w których zawartość mięsa jest bardzo niska, dedykowane są między innymi zwierzętom cierpiącym na niektóre choroby metaboliczne, niewydolność nerek, choroby serca lub choroby układu pokarmowego.

W naszym sklepie znajdziecie zarówno duży wybór suchych karm bytowych dla psów, jak i szeroką ofertę pokarmów dla kotów. Posiadamy również w sprzedaży specjalistyczne diety lecznicze dla psiaków i linię karm weterynaryjnych dla kociaków specjalnej troski.

Bardzo istotna jest przyswajalność białka zwierzęcego zawartego w karmie i zależy ona od rodzaju i jakości mięsa zastosowanego w produkcji. Liczy się więc nie tylko ilość, ale również jakość mięsiwa 🙂

Nie jest do końca prawdą, że przyswajalność karmy można łatwo ocenić po wielkości odchodów – to kryterium bywa mylące. Czym się zatem kierować? Przede wszystkim czytajmy bardzo uważnie listę składników na opakowaniu, analizujmy ich kolejność (im bliżej początku listy, tym większy udział składnika w całości) i porównujmy ze sobą różne karmy. Zasięgajmy także opinii doświadczonych hodowców, lekarzy weterynarii i o ile to możliwe – specjalistów żywienia zwierząt.

Jak widać ustalenie najlepszej karmy dla naszego pieska lub kotka wcale nie jest takie proste… Chętnie pomożemy Ci w wyborze odpowiedniego jedzonka dla Twojego ulubieńca! Dla nas liczy się przede wszystkim to, aby nasze zwierzęta żyły z nami długo i szczęśliwie 🙂

Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy,
sklep benkoda.pl

karmy dla psów i kotów

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Jedna myśl nt. „Mięso jako składnik suchych karm dla psów i kotów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*