Jak często kąpać psa?

Bez względu na to, czy Twój pies uwielbia kąpiele, czy też raczej nie jest amatorem SPA, być może zastanawia Cię to, jak często powinno się go kąpać.

Na początku trzeba wspomnieć o tym, że z zasady nie powinno się kąpać szczeniąt do drugiego miesiąca życia oraz psów bezpośrednio przed i po szczepieniu profilaktycznym, a także zwierząt chorych (chyba, że jest to kąpiel lecznicza).

Psy podwórkowe wystarczy wykąpać 1-2 razy w roku, najlepiej w okresie letnim. Taka kąpiel pomoże usunąć nie tylko bród, ale również zrogowaciały naskórek. Psom mieszkającym w domach można w miarę potrzeby fundować kąpiele dużo częściej – np. raz na kilka tygodni, o ile nie ma do tego szczególnych przeciwwskazań (najlepiej zapytać o to Waszego lekarza weterynarii).

To jak często należy kąpać psy jest również uzależnione od struktury i długości ich sierści, a więc od rasy. Najogólniej rzecz ujmując psy z sierścią krótką lub dłuższą, ale dwuwarstwową (podszerstek i okrywa) kąpie się rzadziej, natomiast psiaki o sierści jedwabistej lub kręconej – częściej.

Uwaga: chrońmy uszy, oczy, nos i pysk psa podczas kąpieli, by nie dostała się tam woda wraz ze środkiem myjącym. Ważne jest również to, by psiak nie przebywał w zimnie i przeciągu kilka do kilkunastu godzin po myciu, ponieważ mokra sierść może przyczynić się wtedy do znacznego wychłodzenia organizmu.

Trzeba pamiętać o tym, że szampony dla ludzi bezwzględnie nie nadają się dla psów, gdyż nasi czworonożni przyjaciele mają o wiele wyższe pH skóry niż my. Z tego powodu nasze kosmetyki nie są dostosowane do psich potrzeb. Polecamy więc szeroki wybór szamponów i odżywek stworzonych specjalnie dla psów.

Chętnie udzielimy też odpowiedzi na pytania dotyczące pielęgnacji pupili 🙂

Zapraszamy,
sklep benkoda.pl

kąpiel psa

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

6 myśli nt. „Jak często kąpać psa?

  1. Mój pies lubi kąpać się tylko w morzu. Żadna inna kąpiel nie wchodzi w grę, więc w okresie letnim, zawsze zabieram go nad Bałtyk, aby mógł się wyszaleć wśród plażowiczów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*