Czy warto przygarnąć zwierzaka ze schroniska?

My na powyższe pytanie odpowiadamy: zdecydowanie tak, tak, tak!
A teraz postaramy się do tego przekonać wszystkich, którzy mają jakieś wątpliwości 🙂

Warto adoptować zwierzę ze schroniska, ponieważ:

Ratujesz mu życie
Wiele spośród psów, kotów i innych zwierząt, które w tej chwili przebywają w schroniskach nigdy nie znajdzie domu – skończą życie w tym smutnym miejscu na skutek choroby lub zostaną poddane eutanazji. Przeciętne schronisko w niczym nie przypomina hoteliku dla zwierząt i choć przeważnie pracują tam ludzie o złotych sercach, to często brakuje funduszy na to, by zapewnić zwierzaczkom odpowiednie warunki.

Nie wspierasz pseudohodowli
Zabranie nieszczęśnika ze schroniska jest o wiele lepszym pomysłem niż kupowanie szczeniaka czy kociaka od pseudohodowcy, który traktuje zwierzęta jak towar i „produkuje” je możliwie najniższym kosztem finansowym. Nie wspieraj tego procederu! Kup zwierzę w hodowli, która jest zarejestrowana w związku kynologicznym (psy) lub felinologicznym (koty), a jeszcze lepiej – przygarnij je ze schroniska.

Nie kupujesz kota w worku
Masz ogromny wybór co do wieku, wielkości, aparycji i osobowości zwierzaka. Decydując się na dorosłego psa z przytuliska nie musisz się martwić o to, co z niego wyrośnie. Psy schroniskowe często potrafią już chodzić na smyczy, są nauczone czystości w domu (dotyczy to również kotów), wiadomo jak reagują na inne zwierzęta, jak zachowują się w stosunku do dzieci itd. Okres obgryzania mebli mają już dawno za sobą i czekają już tylko na ciepły dom.

Oszczędzasz pieniądze
Zwierzaka ze schroniska weźmiesz za darmo lub za naprawdę niewielkie pieniądze. Do tego będzie on już zaszczepiony, odrobaczony, a często również wysterylizowany i zachipowany!

Zachęcasz innych, by zrobili to samo
Adoptując zwierzę ze schroniska dajesz dobry przykład rodzinie, znajomym, sąsiadom. Może ktoś z nich również przygarnie psiego lub kociego sierotę?

Zyskujesz prawdziwego przyjaciela
Wierność i oddanie zwierząt z trudną przeszłością nie ma sobie równych. Nigdzie na świecie nie znajdziesz tak wspaniałego przyjaciela jak właśnie w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Twój pies lub kot nigdy nie zapomni tego, co dla niego zrobiłeś.

To jest na topie!
Nawet największe gwiazdy show- biznesu chwalą się swoimi nierasowymi pupilkami. Zobacz:
Kundelki w Świecie Celebrytów
Program TVP Przygarnij Mnie

Chcemy wszystkich gorąco zachęcić do adoptowania zwierząt, dlatego przygotowaliśmy akcję LEGOWISKO za schronisko. Z otrzymanych zgłoszeń dziesiątego dnia każdego miesiąca losujemy jednego zwycięzcę, który będzie mógł wybrać darmowe legowisko z oferty sklepu benkoda.pl.

akcja legowisko za schroniskoPozdrawiamy serdecznie,
zespół benkoda.pl

5.00 avg. rating (96% score) - 1 vote

Jedna myśl nt. „Czy warto przygarnąć zwierzaka ze schroniska?

  1. Adoptowalismy kotkę z bidula. Niestety była strasznie zarobaczona i chora, po kilku m-cach leczenia doszła do siebie. Pomijając minusy. Ten dzień zapamiętam do konca życia. Mieliśmy wybrać NASZEGO kotka spośród kilkudziesieciu. Którego wybrać? Każde miało takie proszace oczka, a psy które mijalismy po drodze łasiły się i przymilały. Mało brakowało a wyjechalibyśmy z gromadą psów i kotów. Gdy odjeżdżaliśmy już z Gabrysią jeden z tych cudownych piesków biegł za naszym samochodem jeszcze kilkadziesiat metrów, a potem rozczarowany patrzył….. Pozdrawiam. Ps. dobry temat. Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*